Pasi Rama publikoi videon nga COVID 2, Basha 's'ndërron' mendje: Ai ka humbur kontrollin mbi pandeminë

Politikë
Pasi Rama publikoi videon nga COVID 2, Basha 's'ndërron'

Pasi kryeministri Edi Rama ka publikuar një video ku tregonte pamjet e COVID 2 me shtretër të lirë, ka reaguar menjëherë kreu demokrat Lulzim Basha i cili vijon të akuzojë se kryeministri dsipas tij ka humbur kontrollin mbi pandeminë.

"Ja çfarë thonë familjarët e të sëmurëve. Faktet flasin vetë dhe tregojnë të vërtetën ashtu siç është. Pasi shkatërroi ekonominë, Rama e humbi kontrollin ndaj pandemisë dhe po shkatërron jetët dhe shëndetin e familjeve shqiptare", thote Basha.

Kurse disa prej familjarëve të të sëmurëve me COVID në videon e Bashës thonë "Kam pritur në ambulancë gjysmë dite". "Dua ta çoj jashtë".

ME TE LEXUARAT