Dritan Dajti përfundon në spital, ndërhyrje kirurgjikale në veshka

Aktualitet
Dritan Dajti përfundon në spital, ndërhyrje kirurgjikale në

Dritan Dajti është dërguar në spital për ndërhyrje mjekësore.

I dënuari me burgim të përjetshëm ditën e djeshme mësohet se ka hequr një gur në veshka.

Ndërhyrja mësohet se është kryer në repartin e urologjisë dje ndërsa sot ai ka lënë ambientet e spitalit.

Dritan Dajti mbahet në qeli pasi u dënua me burgim të përjetshëm nga Gjykata e Shkallës së Parë me akuzën e vrasjes në rrethana cilësuese të oficerëve të policisë, Fatos Xhani, Sajmir Duçkollari, Altin Dizdari dhe Kastrit Feskaj gjatë një operacioni policor për kapjen e tij në vitin 2009.

ME TE LEXUARAT