Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Drejtori i Institutit të Ndërtimit futet në intubim te Infektivi, familja përpjekje për dërgimin në Turqi

Drejtori i Institutit të Ndërtimit Agron Hysenlliu, është shtruar në spitalin Infektiv i prekur me Covid-19 dhe është futur në intubim.

Gjendja shëndetësore e Hysenlliut është rënduar, ndërsa mjekët shpresojnë dhe po bëjnë gjithçka për stabilizimin e tij. Mantelbardhët po përpiqen që kreu i Institutit të Ndërtimit të arrijë nivelin e duhur të saturimit të oksigjenit në gjak, mbi 90.

Duke parë gjendjen e rënduar të tij, familjarët e Agron Hysenlliut po bëjnë tentativa për dërgimin e tij në Turqi. Dy ditët e normat e oksigjenit në gjak të kryeinxhinierit kanë ardhur duke u normalizuar, ç’ka u ka dhënë shpresë mjekëve se gjendja e tij mund të përmirësohet derisa të shkohet drejt stabilizimit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet