Dha dorëheqjen si drejtor për çështjet e Sigurisë Kombëtare, Meta 'ndahet' nga Shaqiri

Politikë
Dha dorëheqjen si drejtor për çështjet e Sigurisë

Presidenti Ilir Meta përmes fotove ka treguar takimin e fundit në Presidencë me Bahri Shaqirin, i cili sot njoftoi dorëheqjen nga posti i këshilltarit të Presidentit për cështjet e Sigursë Kombëtare.

Teksa e ka vlerësuar për punën e bërë Meta shkruan se ai do t'i mungojë në presidencë.

"Kënaqësi të bashkëpunoja me z.Bahri Shaqiri, për më shumë se tre vite, në detyrën e Këshilltarit për Çështjet e Sigurisë Kombëtare. Gjithmonë korrekt, luajal, profesional dhe atdhetar. E pranova dorëheqjen e tij duke i uruar suksese për të ardhmen. Do të na mungojë këtu në Institucion, por shpresoj që me Arin, do vazhdojmë të dalim për ecje nga liqeni", shkruan Meta.

ME TE LEXUARAT