Basha akuzon Ramën: Po shkatërron jetët e shqiptarëve

Politikë
Basha akuzon Ramën: Po shkatërron jetët e shqiptarëve

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar sërish këtë mëngjes kryeministrin Edi Rama, duke i thënë se ka humbur kontrollin mbi pandeminë.

Basha ka publikuar një video në rrjetet sociale, në të cilën ballafaqon deklaratën e kryeministrit i cili tha pak javë më parë se strategjinë vjeshtë-dimër e kanë hartuar që në qershor dhe nga ana tjetër në video janë rrëfimet e qytetarëve për kushtet në spitalet Covid.

“Ja çfarë thonë familjarët e të sëmurëve. Faktet flasin vetë dhe tregojnë të vërtetën ashtu siç është. Pasi shkatërroi ekonominë, Rama e humbi kontrollin ndaj pandemisë dhe po shkatërron jetët dhe shëndetin e familjeve shqiptare”, shkruan Basha.

ME TE LEXUARAT