A i frikësohet infektimit me COVID? Rama: Gjëja e parë që mendoj është...

Politikë
A i frikësohet infektimit me COVID? Rama: Gjëja e parë që

Kryeministri Edi Rama është shprehur se gjëja e parë që mendon kur vjen puna tek Covid-19 dhe tek frika e infektimit është fakti se mos dëmton apo infekton dikë tjetër.

I ftuar në “Open”, Rama tha se kjo është gjëja e parë që mendon, teksa shtoi se ka edhe bindjet e tij për gjëra që nuk janë në duart e njerëzve.

“Unë gjëja e parë që mendoj është se mos dëmtoj dikë tjetër apo infektoj dikë tjetër.

Pastaj kam edhe bindjet e mia për gjërat që…s’i kemi ne në dorë le të themi. Por nuk është koha që t’i ndaj me ju sonte. Për yjet…të themi,”- tha Rama.

ME TE LEXUARAT