Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zgjedhjet e 25 prillit: Baton Haxhiu bën parashikimin sa mandate merr Rama

Opinionisti Baton Haxhiu komentoi zgjedhjet e ardhshme dhe ka paraqitur një sondazh.

Haxhiu ka shprehur bindjen se PS mund të marrë pa problem 73 mandate, por mund të shkojë deri në 76, duke mos patur nevojë për koalicion me ndonjë parti tjetër, për të siguruar mandatin e tretë.

“Nuk besoj se do të ketë problem që PS të sigurojë 70+ mandate.

Mendoj se PS mund të humbë një deputet në Durrës dhe një në Gjirokastër, por mund të fitojë një ose dy të tjerë në Tiranë, për të kompensuar.

Partia Socialiste minimumi mund të ketë 73 mandate dhe maksimumi mund të shkojë deri në 76 mandate…”, deklaroi Haxhiu në ABC News.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet