Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Video, Janullatos me COVID, momenti kur mbërrin me kapsulë oksigjenti në spital në Greqi

Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë Anastas Janullatos eshte infektuar me COVID-19.

Diten e sotme ai eshte transferuar nga Shqiperia ne Greqi per tu mbajtur nen kujdesin e mjekeve.

Një avion ambulancë i ushtrisë u nis nga Greqia për në Tiranë për ta marrë kryepeshkopin në spital drejt Athinës.

Transporti eshte bere me nje kapsule me presion negativ te ajrit me qellim lehtesimin e frymemarrjes se Janullatos.

Sipas informacioneve spitalore mesohet se Janullatos ka simptoma të koronavirusit dhe ka nevoje per trajtim mjekesor.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet