Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tërmet i fortë në Maqedoni, lëkundjet ndjehen edhe në Shqipëri

Nje termet i forte eshte regjistruar mengjesin e sotem me epiqender te Maqedonise se Veriut.

Lekundjet jane ndjere edhe ne Shqiperi ku mesohet se termeti eshte ndjere per rreth 10-12 sekonda.

Sipas IGJEUM, epiqendra e lekundjeve ka qene ne Maqedonine e Veriut ne Gostivar me fuqi 5.1, citon Lajmifundit.al.

Ngjarja mesohet se ka ndodhur ne ora 03.54 te mengjesit.

Te dhenat zyrtare te termetit:
Data: 11/11/2020
Ora: 03:54:11 (UTC)
M=5.1
Place: Gostivar, Maqedoni
41.77° N, 20.97° E
Thellësia: 7 KM

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet