Shkon në 44 numri i mësuesve të prekur nga COVID-19 në Elbasan

Aktualitet
Shkon në 44 numri i mësuesve të prekur nga COVID-19 në

Shkon në 44 numri i mësuesve aktiv me Covid-19 në qytetin e Elbasanit.

Mësohet se në 48 orët e fundit janë infektuar me koronvirus 10 mësues.

Ndërkohë në dy ditën e fundit si pasojë e Covid-19 kanë humbur jetën dy arsimtarë.

Mësohet se njëri prej tyre ishte një 62 -vjeçar nga Peqini i cili jepte mësim në shkollën “Bishqem”,ndërkohë vdiq edhe një mësuese në moshën 62 vjeçare, nga qyteti i Elbasanit në spitalin “Shefqet Ndroqi”.

Të dy mësuesit e qarkut të Elbasanit vuanin edhe nga sëmundje të tjera bashkëshoqëruese.

Në 24 orët e fundit, qyteti i Elbasanit ka regjistruar 24 raste.

Ndërkohë në të gjithë Shqipërinë që prej fillimit të pandemisë deri më tani kanë hmbur jetën 590 persona dhe të tjerë janë 25,801 infektuar.

ME TE LEXUARAT