Shifra të frikshme në Itali, 32.961 të infektuar dhe 623 viktima nga Covid-19

Bota
Shifra të frikshme në Itali, 32.961 të infektuar dhe 623 viktima

Vendi fqinj i Italise po perballet me nje rritje te infektimeve dhe te viktimave si pasoje e koronavirusit.

Në Itali numri i të infektuarve nga covid po rritet tej mase shumë duke zënë vëndin e parë në botë me kaq shumë raste të reja.

Brenda 24 orëve janë regjistruar 32,961 raste të reja dhe 623 individ të cilët kanë humbur betejën me coronavirusin.

Ditën e djeshme numri i vdekjeve ka qenë 580 duke rritur ndjeshëm numrin e viktimave.

Me regjistrimin e shifrave rekord të sotme të të infektuarve, numri total i rasteve nga fillimi i pandemisë arrin në 1,028,424.

ME TE LEXUARAT