Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rama komenton deklaratën e Biden: Pse nuk e ndalon Amerika infeksionin me Lulëzim derdimenin?

Kryeministri Edi Rama nuk ka ndalur akuzat ndaj opozitës sa i përket mënyrës si e kanë përdorur COVID. Ramën Metën dhe Kryemadhin e ka quajtur një çetë.Numri një i qeverisë, Rama e konsideroi politikën e tyre “por**ë”, duke kërkuar ndihmën e gazetarëve për të treguar, sipas tij, të vërtetën që ndodh brenda spitaleve COVID.

“Në Shqipëri si e gjithë bota kemi një sfidë të madhe. Dje presidenti i zgjehdur is SHBA doli dhe paralajmëroi 200 mijë vdekje të tjera. Po arrijmë në shifra që si ka arritur asnjë luftë. Paralajmëroi kaqë vdekje. Pse nuk e ndalon Amerika infeksionin me Lulëzim derdimenin?! Pse?!Pse del kancelarja gjermane dhe thotë se prej rritjes së infeksioneve smund të gjurmohet zhinxhiri. Pse u doli jashtë kontrollit këtyre. edhe franxcës, pse sllovakia që u angazhua në një program infektimi brenda ditësh. Pse. Po vjedhin ata me PPP të gjithë?Kjo është një tallje poshtëruese me politikën, kjo ëhshtë një lehaqenje që kur vjen nga njerëz që përfaqësojnë njerëz dhe janë aty për të dhënë alternativa seerioze dhe për të folur me gjuhën e të vërtetës përbën pa asnjë dyshim KRIM. është kriminal të nxisësh panik me gënjeshtra dhe fabrikime.

Është shprehja më kuptimplotë e dëshpërimit të të humburve. Janë të humbur të marrë fund prandaj po gjenjnë mënyrë që të dalë nga qorrsokaku iu tyre.Çetë karagjozësh, njëri thotë ma jepni mua se e ndaloj unë infeksionin, tjetra thotë shkoni në kisha e xhamia se nuk ka COVID, pa folur për atë të Lalëzit që vazhdon me çmenduritë e veta. Vetëm dje në Itali kanë vdekur aq sa kanë vdekur në Shqipëri deri tani. Ça do të thotë kjo. Ça është kjo gjuhë? Kjo marrësi? Kjo flamë.

Gjithë politika e tyre është një PPP, e shoqëruar me o të fortë, me një dh dhe një ë në fund. Ndihmoni njerëzit dhe popullin, e vendin. Boll me ta. Raportoni në këtë situatë kaotike, ku problemi me informacionin”, tha Rama.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet