Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Përshkallëzohet tensioni, avionët luftarakë turq fluturojnë mbi ishullin grek

Turqia vazhdoi të përshkallëzonte provokimet e saj kundër Greqisë”.

Kështu raportojnë mediat greke, ndërkohë që një çift avionësh luftarakë F-16 shkelën hapësirën ajrore greke mbi Detin Egje të Mërkurën.

Konkretisht, pak pas orës 15:00, në ora 15:12, avionë luftarakë F-16 fluturuan mbi ishullin grek Oinousses.

Ngjarje të tilla janë regjistruar edhe më herët në Greqi, ndërsa tensionet mes dy vende kanë ardhur duke u përshkallëzuar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet