Përballja miqësore, Shqipëria dyfishon përballë Kosovës

Sport
Përballja miqësore, Shqipëria dyfishon përballë

Ka startuar në orën 16:00, në stadiumin “Elbasan Arena”, vëllazërorja mes Shqipërisë dhe Kosovës e cila vijon me avantazhim e kombëtares shqiptare me 2 gola përballë asaj të Kosovës.

Një ndeshje miqësore me… përtesë. Kuqezinjtë dhe “dardanët” nuk janë fortë entuziastë për përballjen mes tyre në këtë situatë dhe në këtë moment.

Do të jenë 90 minuta të një vëllazëroreje, ku qartësisht dy ekipet shqiptare është fare normale të mos duan të jenë kundërshtare.

Në një periudhë të tillë, kur rivaliteti dhe stimujt për të fituar përballë njëri-tjetrit

mungojnë, por për më tepër nuk ka as tifozë të pranishëm, atëherë është më se e kuptueshme që të bëhet si të thuash edhe me përtesë një miqësore e tillë.

Për shumëkënd nga ana e kuqezinjve, kjo përballje sjell në memorie humbjen 3-0 të pësuar përballë Kosovës në periudhën kur trajner ishte Panuçi.

LIVE’ SHQIPËRI-KOSOVË 2-0 (Balaj, Uzuni/ Muriqi)

FORMACIONET ZYRTARE:

SHQIPËRIA: Berisha, Doka, Ismajli, Çepele, Hoxhallari, Laçi, Selhai, Ramadani, Uzuni, Seferi, Balaj.

KOSOVA: Muriç, Hadergjonaj, Rrahmani, Fazliji, Aliti, Kastrati, Shala, Kryeziu, B. Berisha, Celina, Muriqi.

ME TE LEXUARAT