Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Pati kontakt me një të infektuar, karantinohet ministri i jashtëm grek

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë Nikos Dendias është vetizoluar në fillim të kësaj jave pasi zbuloi se ka kontakt me një person të konfirmuar me koronavirus.

Pas marrjes së lajmit, ai dhe personat me dy punon punon, janë testuar virus virus.

Për pasojë, agjenda e ministrit të Jashtëm grek është anuluar deri në fund të kësaj jave.

Për këtë arsye, Dendias nukd o të takohet as me homologun egjiptian Sameh Sukri.

PPo ashtu, ministri nuk do të marrë pjesë as në darkën e mbaj në nder të presidentit të Egjiptit, Fatah Al Sisi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet