Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ndalohet një autobuz në Serbi, kishte maska me simbole të UÇK-së

Anëtarë të Ministrisë së Brendshme të Serbisë kanë ndaluar sot një autobus në fshatin Horgos në Vojvodinë.

Mediat serbe raportojnë se në autobus janë gjendur qindra maska me simbolet e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Sipas asaj që shkruan media serbe e njohur B92, maskat me simbolet e UÇK-së janë gjetur në autobusin që përshkon rrugën nga Kosova për në Zvicër.

Më tej, në përshkrimin e medias në fjalë, thuhet se “incidenti” ndodh në kohën që ish-krerë të UÇK-së si Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi e Rexhep Selimi janë në Hagë, duke u gjykuar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet