Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Mbyllja e pjesshme/ Si mund të aplikoni për të marrë ‘leje për dalje’ në E-Albania

Duke filluar nga sot në orqn 22.00 deri nesër në orën 06.00, nuk do të lejohet lëvizja e qytetarëve, në zbatim të masave ndaj koronavirusit.

Ndërsa qytetarët detyrohen të qendrojnë brenda, një kategori e caktuar mund të lëvizë për punë.

Personat që lëvizin për arsye pune apo të domosdoshme duhet të pajisen me autorizim në portalin e-Albania.

Lajmi i fundit ju tegon se ku mund të aplikoni për leje dhe cilat kategoi.

Leje per dalje (sherbimi per qytetaret per arsye pune dhe arsye te domosdoshme) https://e-albania.al/eAlbaniaServices/UseService.aspx?service_code=13659

Leje qarkullimi per nevojat e subjekteve (sherbimi per bizneset per transport stafi dhe qarkullim per sherbimet e subjekteve) https://e-albania.al/eAlbaniaServices/UseService.aspx?service_code=13835

Kujtojmë që personeli i shëndetësisë dhe punonjësit e strukturave të shërbimeve kritike përjashtohen nga rregulli i aplikimit në portalin e-Albania, duke patur dokumentacionin që vërteton punësimin pranë institucioneve përkatëse;

Policia e Shtetit do ndëshkojë me masë administrative cilindo që do të konstatohet në shkelje të masave kufizuese që kanë si qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet