COVID-19 godet kombëtaren e Kosovës, infektohen trajneri Challandes dhe një tjetër

Kosovë&Rajon
COVID-19 godet kombëtaren e Kosovës, infektohen trajneri Challandes

Kosova preket nga COVID-19. FFK ka zbuluar se nga testet e bëra ka dalë pozitiv trajneri Bernard Challandes dhe një pjesëtar tjetër i stafit. Kështu, në përballjen e sotme me Shqipërinë zvicerani do të mungojë dhe Dardanët do i drejtojë Muharrem Sahiti.

“Pas kryerjes së testit për COVID-19, përzgjedhësi i Kombëtares, Bernard Challandes dhe njëri nga pjesëtarët e tjerë të stafit (menaxheri i pajisjeve), kanë rezultuar pozitiv.

Ata tashmë janë izoluar nga pjesa tjetër e ekipit deri në testin e radhës, që është programuar për të enjten për ndeshjen kundër Sllovenisë. Kësisoj, ndeshjen e sotme miqësore kundër Shqipërisë do ta drejtojë ndihmëstrajneri i parë, Muharrem Sahiti”, njofton FFK.

ME TE LEXUARAT