Anija greke përplaset me anijen turke

Bota
Anija greke përplaset me anijen turke

Një përplasje midis një anije-cisternë greke dhe një anijeje peshkimi turke ndodhi të mërkurën në mëngjes, pranë qytetit turk Mersin në Adana.

Mediat greke raportojnë se anija turke e peshkimit u përmbys dhe një operacion shpëtimi po zhvillohet aktualisht.

Rrethanat e përplasjes, si dhe sa njerëz ishin në anijen e peshkimit nuk dihen ende.

ME TE LEXUARAT