Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ahmeti kundërshton masa kufizuese antiCovid që vendosi qeveria e Kosovës

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar për masat e reja anti-COVID që u prezantuan këtë të mërkurë nga kryeministri Hoti.

Ahmeti përmes një postimi në Facebook, shkruan se është paradoksale se si Prishtina është vendosur në zonën e kuqe, teksa Lipjani e Graçanica në zonën e gjelbër, pavarësisht afërsisë në distancë që kanë këto komuna.

Ai ka shtuar se në zonën e gjelbër janë vendosur komuna të cilat nuk bëjnë
Postimi i plotë:

Sistemi i qeverisë për masa:

– Prishtina në zonën e kuqe, e Lypjani e Gracanica zonë e gjelbërt thua se jemi qindra kilometra larg.

– në qoftë se një komunë nuk e teston askënd, pra nuk ka raste pozitive atëherë është në zonën e gjelbërt

Prishtina me 12000 teste natyrisht se ka me dal me numër më të madh se sa Ferizaji me 350 teste.

#jombylljes me keso parimesh e kriteresh!
#jombylljes pa ndihme ekonomike për bizneset dhe qytetarët.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet