Ahmeti kundërshton masa kufizuese antiCovid që vendosi qeveria e Kosovës

Kosovë&Rajon
Ahmeti kundërshton masa kufizuese antiCovid që vendosi qeveria e

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar për masat e reja anti-COVID që u prezantuan këtë të mërkurë nga kryeministri Hoti.

Ahmeti përmes një postimi në Facebook, shkruan se është paradoksale se si Prishtina është vendosur në zonën e kuqe, teksa Lipjani e Graçanica në zonën e gjelbër, pavarësisht afërsisë në distancë që kanë këto komuna.

Ai ka shtuar se në zonën e gjelbër janë vendosur komuna të cilat nuk bëjnë

Postimi i plotë:

Sistemi i qeverisë për masa:

– Prishtina në zonën e kuqe, e Lypjani e Gracanica zonë e gjelbërt thua se jemi qindra kilometra larg.

– në qoftë se një komunë nuk e teston askënd, pra nuk ka raste pozitive atëherë është në zonën e gjelbërt

Prishtina me 12000 teste natyrisht se ka me dal me numër më të madh se sa Ferizaji me 350 teste.

#jombylljes me keso parimesh e kriteresh!

#jombylljes pa ndihme ekonomike për bizneset dhe qytetarët.

 

ME TE LEXUARAT