Rama i përgjigjet Metës: I ke varur shpresat për pushtet te katastrofa shëndetësore

Politikë
Rama i përgjigjet Metës: I ke varur shpresat për pushtet te

Kërkesës së Presidentit Ilir Meta për më shumë masa e testime për të përballuar Covid 19, i përgjigjet kryeministri Rama.

Përmes një statusi në Twitter, Rama thotë se Meta, Berisha, Kryemadhi e Basha i kanë varur shpresat për pushtet tek ëndrra e katastrofës shëndetësore, ndërsa shton se do dështojnë dhe se përgjigjen do ta marrin më 25 prill.

Kryeministri Rama në Twitter:

Ilir, që ti Monika Luli Saliu i keni varur shpresat tuaja të lodhura për pushtet tek ëndrra e katastrofës shëndetësore, këtë e kupton çdokush me dy fije mend!

Që do dështoni edhe më keq se herë tjetër këtë do ta shihni në 25 prill! Kjo që bëni është një turp që do u mbetet juve!

ME TE LEXUARAT