Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Pas Macron edhe Merkel kërkon reformim të zonës Shengen

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se ishte urgjentisht e nevojshme që Evropa të reformonte zonën Shengen në kufijtë e saj të hapur pas sulmeve të fundit terroriste.

“Unë dua të përmend sistemin e hyrjes-daljes në zonën Shengen, i cili duhet të jetë gati në 2022,” tha ajo pas një takimi me udhëheqësit e tjerë evropianë këtë të martë.

“Është jetike dhe e nevojshme të dihet se kush hyn dhe kush largohet nga zona Shengen.”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet