Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kolegji ‘Turgut Ozal’ kallëzon në Prokurori Policinë e Shtetit: Na bastisën zyrat me forcë, pa një vendim Gjykate

Avokati i kolegjit ‘Turgut Ozal’ ka mbërritur në Prokurorinë për të depozituar kallëzim penal për Policinë e Shtetit.

“Ka ndodhur disa kontrolle që ne i gjykojmë si të kundërligjshme, kemi adresuar kallëzimin penal. Kemi kallëzuar rreth 12 persona, ka ndodhur një kontroll pa patur një mandat, vendim prokuroria apo gjykate.

Ka pasur një kontroll të Tatimeve që ka kryes konstatimet e saj dhe e ka nxjerrë që është një nga shoqëritë më serioze, çdo aludimi që mund të jetë, nuk di të ketë një procedim penal, pra që subjektet të jenë vënë në hetim, kontrolli ka konstatuar që kjo shoqëri zbatuar rregull.

Kanë hyrë me forcë, kanë bastisur, kanë marrë me forcë faturat tatimore, libër shitjeje, amza nxënësit, kontrata me prindërit dhe nxënësit”, tha avokati.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet