Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Takimi “kokë më kokë” në kryeministri, Yuri Kim tregon cfarë bisedoi me Edi Ramën

Ambasadorja amerikane ne Tirane Yuri Kim pati sot nje takim me kryeministrin Edi Rama.

Ajo ka publikuar ne faqen e saj ne twitter nje njoftim ne te cilin tregon rreth bisedes me kryeministrin e Shqiperise.

“Kam pasur një diskutim të shkëlqyeshëm sot me Kryeministrin Edi Rama për të rishikuar progresin e fundit në mardheniet mes SHBA dhe Shqiperise dhe për të diskutuar mënyrat për të ecur përpara në bashkëpunimin tonë në Demokraci, Mbrojtje dhe Biznes.

Shumë mundësi (por edhe punë e vështirë!) Përpara për partneritetin tonë! #KrahPerKrah, shkruan ambasadorja ne faqen e saj zyrtare.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet