Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shqipëria në mbyllje të pjesshme nga 11 nëntori, Komisioni Teknik shpall vendimin

Nga data 11 nëntor Shqipëria do të aplikojë mbylljen e pjesëshme në kuadër të masave anti COVID.

Vendimi u be publik nga Komiteti i Eksperteve.

Mira Rakacolli nga komiteti teknik i ekspertëve bëri me dije se bazuar në shembullin e vendeve të tjera, do të kufizohet lëvizja nga ora 22.00 deri në 06.00 të mëngjesit nga data 11 nëntor.

Rakacolli tha se levizja do lejohet vetem per aresye shendetesore, pune apo shkaqe tjera te perligjura.

Ajo tha se kufizohet aktiviteti i lokaleve dhe restoranteve nga ora 22.00 deri ne 06.00 te mengjesit ndërsa vendoset edhe që administrata të punojnë online duke shmangur kontaktet fizike.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet