Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shqipëria drejt bllokimit? Komiteti Teknik njofton sot vendimin

Komiteti Teknik i Ekspertëve në ministrinë e Shëndetësisë ka njoftuar një mbledhje ditën e sotme në një kohë kur prej një jave po përflitet për mbylljen e vendit si pasojë e infektimeve të reja me koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se vendimi do të bëhet publik ditën e sotme në ora 15.00. Sipas ekspertëve masat që rekomandohen janë kufizimet e lëvizjes në mbrëmje dhe reduktimi i aktivitetit të lokaleve që ushtrojnë aktivitet si bar-restorante.

Njoftimi i ministrisë:
Ne oren 15:30 do te kete nje deklarate live FCB te Komitetit Teknik te Eksperteve. Gazetaret jane te ftuar te marrin pjese, por pa kamera per arsye te masave antiCOVID. Komunikimi do te jene live FCB. Faleminderit

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet