Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ish-deputeti dënon marrëveshjen e Ramës me Vuçiç: Kur të vret vllau…

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri ka dënuar sjelljen e Edi Ramës, i cili ka zgjedhur të bëjë marrëveshje me Serbinë ditën kur udhëheqësit e UÇK-së merren në pyetje në Hagë.

Strazimiri vuri më dukje ngjashmërinë mes akteve të Ramës dhe atyre të Enver Hoxhës, i njohur për varësinë nga jugosllavët dhe shitjes së Kosovës.

Postimi i plotë:

“Kur të vret vllau, s’ke kujt ia lyp gjakun”!

– Zëdhënësi i UÇK Jakup Krasniqi, është në Hagë, për “krime lufte të supozuara”

– Zëdhënësi i Millosheviçit, Aleksandër Vuçiç, me “krime lufte TË PROVUARA E TË DËNUARA”, është në TV duke u marrë vesh me “vllaun” Edvin Rama, për punë “bashkim-vllazërimi”.

Prapë, si në 1945 me Miladinin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet