Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

I shtruar prej javësh tek Infektivi, humb jetën nga COVID-19 infermieri

Një tjetër humbje për bluzat e bardha. Infermieri Enver Maloku që ishte shtruar prej dy javësh tek Infektivi, pas infektimit me Covid-19, ka ndërruar jetë.

Mësohet se gjendja shëndetësore e Malokut është përkesqësuar ditën e sotme, pas dy javësh trajtim mjekësor.

Enver Maloku shërbente si infermier tek klinika 1 kirurgjikale. Për ndarjen e tij nga jeta ka ardhur edhe një reagim nga kolegët.

Renato Osmenaj, i njohur ndryshe si Xhaxhi Doktori i ka dhënë lamtumirën Malokut.

“Lamtumirë vëlla i mirë! Falë “masave të qeverisë” sot u largove nga ne njësoj i qeshur! Mirë u takofshim vëlla i bardhë!”- shkruan Osmenaj.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 12 persona nga Coid-19.

Në total, numri i viktimave në Shqipëri ka shkuar në 571 viktima, ndërsa ai i të infektuarve aktivë ka shkuar në 12 mijë e 80 persona.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet