Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tirana humb përballë Teutës, Partizani mund Kukësin

Tirana humbi me Teutën në ndeshjen e luajtur në Pogradec për javën e dytë të Superligës. Në mesin e pjesës së dytë një goditje dënimi u kthye në fatale për bardheblutë.

Lorenco Vila u tregua i aftë pas një krosimi perfekt nga Devi Bregu. Goditja e tij me kokë nuk u arrit të ndalej duke përfunduar në rrjetë.

Partizani mundi 2-0 Kukësin në “Loro Boriçi”. Golat e të kuqve erdhën në pjesën e dytë të takimit. Nuk ishte e lehtë dhe pas disa tentativash, zhbllokimi i rezultatit erdhi falë këmbënguljes së të kuqve.

Kur sfida ishte drejt fundit, futbollistët e Kukësit e kishin ulur ritmin e lojës dhe vëmendjen ndaj kundërshtarit. Solomon u harrua nga mbrojtësit që ishte në zonë dhe shënoi ndoshta golin më të lehtë në karrierë.

Në ndeshjet e tjera u regjistrua barazim 1-1 mes Laçit dhe Kastriotit, ndërsa 2-2 përfundoi Apolonia-Bylis.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet