“Shuarja” e Koço Devoles, Jul Deda: Njerëz si ti nuk harrohen lehtë

Showbiz
“Shuarja” e Koço Devoles, Jul Deda: Njerëz si ti nuk

Ndarja nga jeta e aktorit të humorit Koco Devole është një lajm i trishtuar për të gjithë.

Për vdekjen e tij ka reaguar dhe aktori i humorit, Jul Deda i cili shprehet se ndihet mjaft i trishtuar për humbjen e Koco Devoles.

“Sot na trishtove i dashur Koço. Gjithë jetën tënde na dhurove kënaqesi, të qeshura dhe profesionalizëm të lartë në ushtrimin e artit tënd.

Faleminderit për gjithçka mjeshtër. Udhëto i qetë për në botën tjetër, njerëz si ti nuk harrohen kurrë. U prehsh në paqe Artist”.

Koço Devole ndërroi jetë në moshën 75-vjeçare. I prekur nga koronavirusi, artisti gjendej prej disa ditësh i shtruar në spital.

Më 31 tetor ai mundi të dalë nga Infektivi, por për shkak të përkeqësimit u rikthye sërish për t’u futur në intubim.

Ajo çka e rëndoi gjendjen e tij shëndetësore ishte fakti se Devole vuante nga leucemia.

ME TE LEXUARAT