Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shifra të larta në Itali, 331 viktima nga covid dhe mbi 32 mijë të infektuar

Italia vazhdon të regjistrojë një numër të lartë të viktimave si pasojë e Covid – 19. Në 24 orët e fundit, në Itali kanë ndërruar jetë 331 persona.

Ndërsa, numri total i viktimave për shkak të virusit në shtetin fqinj ka shkuar në 41 394 njerëz.
Në 24 orët e fundit janë infektuar 32.616 persona.

Sipas autoriteteve italiane janë shëruar 6.183 pacientë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të tyre në 335,074.

Në Itali janë aktualisht 558,636 të infektuar aktivë.

Me shifrat e sotme, numri total i infektimeve në Itali nga nisja e pandemisë shkon në 935,104, ndërsa ai i viktimave në 41,394.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet