Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Pacientët presin në ambulanca tek Infektivi, gruaja: Burri im ka nevojë për oksigjen

Situata paraqitet e rënduar në vendin tonë sa i përket situatës nga pandemia.

Gjendja duket kaotike tek Infektivi ku rreth tetë ambulanca qëndrojë jashtë ambieteve të spitalit dhe pacientët presin që të futen brenda.

Një qytetare me lot në sy është shprehur se burri i saj, 69 vjeç, është në gjendje të rënduar shëndetësore dhe se ka rreth një orë që qëndron në ambulanë, ndërsa ka nevojë urgjente për oksigjen.

“E kam burrin 69 vjeç. Ka rreth një orë aty. Ka nevojë për oksigjen, nuk e marrin brenda. Ai ka nevojë për oksigjen. O e shkreta unë. Nuk i është afruar ndihmë, ka nevojë për oksigjen, ndodhet brenda në ambulancë,” shprehet bashkëshortja e 69 vjeçarit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet