Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Basha: Rama pse nuk e hap Covid 4? Po i le të sëmurët të vdesin rrugëve

Pas situatës alarmante tek Infektivi ku pacientët detyrohen të presin në autoambulanca ka reaguar edhe kreu i PD, Lulzim Basha.

Në një postim në Tëitter ai i bën thirrje kreut të Qeverisë të hapë spitalin Covid 4.

Basha nuk kursen akuzat ndaj Ramës ndërsa e cilëson hajdut që i lë të sëmurët të vdesin rrugëve.

“Edi Rama leri shpifjet dhe lojërat politike, përgjigju pse nuk e hap Covid 4?

Pse të infektuarit dergjen nëpër ambulanca e nuk ka vend për ta?

Pse vazhdon vjedhjen dhe i le të sëmurët të vdesin rrugëve.

Pasi shkatërrove ekonominë, tani po ju merr shqiptarëve jetën dhe shëndetin.”-shkruan Basha.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet