Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Arsimi në Gjirokastër “bllokohet” nga Covid, mbyllen dy kopshte dhe pezullohet mësimi në një shkollë

Covid-19 ka paralizuar institucionet arsimore në Gjirokastër. Gazetari Orges Sako bën të ditur për abcnews.al se është mbyllur kopshti “Cicërimat” si edhe një tjetër kopëshët, për shkak të virusit.

Ndërkohë, në shkollën “Koto Hoxhi” do të pezullohet mësimi për nxënësit nga klasa e 5-të deri në të 9-ën pasi do të bëhet dezinfenktimi i ambienteve.

Mësohet se në këtë shkollë ka një numër të konsiderushëm mësuesish të cilët kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet