Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rama: Sali dhe Ilir pse votuat pro raportit të Dick Martyn për UÇK-në?

Përmes një postimi në Twitter, kryeministri Edi Rama ka reaguar për raportin e Dick Martyn për UÇK-në.

Ai pyet ish-kryeministrin Sali Berisha dhe Presidentin Ilir Meta se pse votuan pro këtij raporti që inkriminonte UÇK-në.

“Sali pse e votove pro Raportin e Dick Marty në Këshillin e Europes,kur ne e votuam kundër apo doje të mbroje Kosovën nga Hashimi? Po ti Ilir pse e votove pro Raportin e Dick Marty apo s’të pyeti Haxhinasto? Lulëzim ke gjë për të thënë apo s’ta lejon sekreti hetimor?” – shkruan Rama.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet