Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Naftëtaret 24 ditë pa ngrënë, kush është grevistja që tentoi vetëvrasjen

Kur kane kaluar dhjetera dite ne greve urie, njera nga naftetaret e Ballshit ka tentuar ti jape fund jetes diten e sotme.

Shtetasja Mimoza Muhameti, pjesëtare e grevës së urisë në Ballsh, tentoi të vetëvritej duke prerë damarët mbrëmjen e së premtes.

Gruaja 53 vjeçarja thotë se e ndërmori këtë veprim ekstrem pasi nuk ka shpresë për zgjidhje.

Një tjetër greviste thotë se e pengoi të kryente aktin.

Gratë naftëtare ndodhen prej 24 ditësh në greve urie për pagat e prapambetura të fituara me ligj.

Para tyre në grevë urie kanë qëndruar për 18 dite edhe naftëtarët burra.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet