Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Uragani Eta shkatërron vendin! Mbi 63 viktima dhe mijëra të zhdukur në Amerikën Qendrore

Uragani Eta ka shkaktuar 63 viktima në Amerikën Qendrore dhe mijëra të zhdukur.

Më shumë se 50 persona humbën jetën në zonat periferike, në Guatemalën veriore për shkak të rrëshqitjeve të dheut, shkaktuar nga stuhia.

Ndërkohë 5 persona humbën jetën në Panama, katër në Hondura, dy në Kosta Rika dhe dy në Nikaragua.

Sipas autoriteteve pritet që stuhia të përfshijë Kubën, Xhamajkën gjithashtu edhe në Florida.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet