Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rekord vdekjesh nga COVID në SHBA, mbi 200 mijë të infektuar në 24 orë

Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 239.873, prej të cilëve 1.196 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit.

Të dhënat nga faqja e internetit “Worldometer” tregojnë se në 24 orët e fundit, numri i të infektuarve me koronavirus në SHBA është rritur për 108.946, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 9.805.121.

Ndërkaq, në mbarë vendin, deri më tani janë shëruar mbi 6,29 milionë të infektuar, ndërsa numri i testeve ka arritur në mbi 152 milionë.

Aktualisht, shteti i Teksasit është më i godituri në SHBA, me 988.325 raste të konfirmuara, ndërkohë që numri më i lartë i vdekjeve është regjistruar në New York, me gjithsej 33.743 viktima.

Pas SHBA-së, numrin më të madh të të infektuarve e kanë regjistruar India me mbi 8,37 milionë raste dhe Brazili me mbi 5,59 milionë.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet