COVID-19 përkeqëson gjendjen e kirurgut të QSUT, dërgohet me urgjencë në Turqi

Aktualitet
COVID-19 përkeqëson gjendjen e kirurgut të QSUT, dërgohet me

Kirurgu i QSUT Enton Bollano, i cili rezultoi para disa ditësh i infektuar me koronavirus, është dërguar për mjekim të specializuar në Turqi.

Burime bëjnë me dije se gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar dhe është nisur për kurim të specializuar në Turqi.

Më herët kirurgu Bollano pasi u konfirmua pozitiv u vetëkarantinua dhe ishte në gjendje të qendrueshme, por mesa duket është përkeqësuar së fundmi.

ME TE LEXUARAT