Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Apeli rrëzon padinë e Sinan Tafajat kundër KED! Në fuqi përjashtimi nga gara

Gjykata Administrative e Apelit ka rrëzuar padinë e Sinan Tafajat kundër KED.

Tafaj ka paditur KED që e skualifikoi nga gara per gjykatën Kushtetuese. Por pasi është rrëzuar nga Gjykata e Apelit mbetet në fuqi përjashtimi nga gara që ka bërë KED.

Kandidati ka pretenduar se është diskriminuar për shkak se është i verbër. Prej ditesh Apeli Administrativ po shqyrton vetem çështje emergjente pasi një pjesë e administratës gjyqësore dhe gjyqtare janë të prekur nga Covid-19.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet