Termeti me fuqi 5.1 lëkund Greqinë

Aktualitet

Nje termet me force 5.1 eshte regjistruar ne Greqi.

Ngjarja ka ndodhur pak minuta me pare ndersa sipas ESMC, epiqendra e lekundjeve ka qene ne zonen e Selanikut.

Referuar te dhenave paraprake mesohet se epiqendra e termetit ka qene 2 kilometer nga siperfaqja e tokes.

Pak dite me pare ne zonen kufitare mes Turqise dhe Greqise u regjistrua nje tjeter termet i forte qe demtoi me shume se 30 objekte banimi dhe shkaktoi vdekjen e 116 personave./lajmifundit.al

ME TE LEXUARAT