Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shqiptari që tërhoqi vemendje pasi realizoi mozaikun për Joe Biden

Artisti shqiptar, Alkent Pozhegu ka realizuar një mozaik për një tjetër figurë publike dhe bëhet fjalë për portretin e kandidatit për president të SHBA-ve, Joe Biden.

Shqiptari nga Kosova, i cili hyri në librin Guiness për artin e tij të veçantë, bëri jehonë në mediat ndërkombëtare për portretin e tij të fundit. Imazhi i tij u zgjodh si fotografia më e mirë nga media si ‘The Guardian’ dhe ‘The Telegraph’.

Pozhegu edhe më parë kishte portretizuar presidentin aktual të SHBA-së, Donald Trump, këngëtaren me prejardhje shqiptare me famë botërore, Dua Lipa si dhe këngëtaren Rita Ora.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet