Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Mungojnë fletë votimi”, gjykata e Georgia hedh poshtë padinë e Trump

Gjykata në Georgia ka hedhur poshtë padinë e kampit të Trumpit, që pretendonte se mungojnë fletët e votimit në këtë shtet.

Stafi i presidentit aktual ishte përpjekur të argumentonte, se kinse zyrtarët e zgjedhjeve po përpiqeshin të numëronin fletëvotimet e pavlefshme në Georgia.

Mediat ndër të tjera bëjnë me dije se në momentin që kanë kërkuar prova për këtë aspekt nga paditësit nuk kanë mundur ta sigurojnë një gjë të tillë.

Ndërkohë një ditë më parë përfaqësues të partisë Republikane kanë tentuar që përmes rrugëve ligjore të kundërshtojnë rezultatet në disa shtete.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet