Konfirmohet aktakuza nga Haga/ Hashim Thaçi jep dorëheqjen si president i Kosovës

Aktualitet
Konfirmohet aktakuza nga Haga/ Hashim Thaçi jep dorëheqjen si

Hashim Thaci jep dorëheqjen si president i Republikës.

Vendimi pas komunikimit të aktakuzës nga Haga. Dhomat e Specializuara kanë konfirmuar aktakuzën edhe ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Këtë e bëri të ditur vet Thaçi në një konferencë për media.

“para pak çastesh jam informuar se gjykatës i procedurës para ka konfirmuar aktakuzën kundër meje janë momente jo të lehta për mua dhe familjen time për ju që me keni mbështetur do bashkëpunoj ngushte më drejtësie dhe jam në dispozicion të drejtësisë besoj ën të vërteten dhe të ardhemn e shtetit tonë do iu lus dhe bëjë thirrje te mos e humbasin shpresën durimi.

Dhe besimin iu ftoj që të reflektojmë se sa shumë kemi fituar si komb ë këto tri dekada”, tha Thaci.

ME TE LEXUARAT