Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Hashim Thaçi jep doreheqjen: Nuk shkoj në Hagë si president

Vendimi pas komunikimit të aktakuzës nga Haga. Dhomat e Specializuara kanë konfirmuar aktakuzën edhe ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Këtë e bëri të ditur vet Thaçi në një konferencë për media.

“Tha ka thënë se para pak çastesh jam informuar se gjykatës i procedurës para ka konfirmuar aktakuzën kundër meje janë momente jo të lehta për mua dhe familjen time për ju që me keni mbështetur do bashkëpunoj ngushte më drejtësie dhe jam në dispozicion të drejtësisë besoj ën të vërteten dhe të ardhemn e shtetit tonë do iu lus dhe bëjë thirrje te mos e humbasin shpresën durimi. Dhe besimin iu ftoj që të reflektojmë se sa shumë kemi fituar si komb ë këto tri dekada”, tha Thaci.

.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet