Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe infektohet me COVID-19

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka bërë me dije se patriarku i Kishës Ortodokse Serbe, Irinej është infektuar nga pandemia e koronavirusit.

Për mediat serbe ai ka bërë me dije se Irinej gëzonte shëndet të mirë dhe se ishte shtruar në një spital në Karaburma.

Siç thuhet në faqen e zyrtare të Kishës Ortodokse Serbe, patriarku u shtrua në spital pa simptoma dhe gjendje të shkëlqyer.

“Si pjesë e procedurës së rregullt të testimit u konfirmua se Shenjtëria e Tij Patriarku serb Irinej ishte pozitiv pa simptoma dhe gjendje të shkëlqyeshme të përgjithshme.

Shenjtëria e tij u shtrua në spital në Spitalin COVID në Beograd,”-shkruhet në faqe.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet