Mbyllet Gjykata e Krujës, infektohet me koronavirus gjyqtari

Aktualitet
Mbyllet Gjykata e Krujës, infektohet me koronavirus gjyqtari

Mbyllet Gjykata e rrethit gjyqësor Krujë.

Inspektoriati i Shëndetësisë në këtë rreth i ka vendosur shiritin këtij institucioni, pasi një nga gjyqtarët ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Burime te brendshme thonë se dhe kancelari i kësaj Gjykate ka dalë i infektuar me COVID.

Ndërkohë, ende nuk ka ndonje vendim per nisjen e proçeseve gjyqsore ne kete Gjykatë.

ME TE LEXUARAT