Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kufizimet në Itali për COVID-19, mbyllen muzetë e Vatikanit

Muzetë e Vatikanit do të mbyllen nga nesër nën kufizimet e reja të vendosura nga qeveria italiane, me synim frenimin e përhapjes së koronavirusit.

Muzeu në Castel Gandolfo, rezidenca papale verore jashtë Romës dhe turet në varret dhe rrënojat nën bazilikën e Shën Pjetrit do të pezullohen, njoftoi Vatikani të mërkurën.

Të mërkurën, qeveria italiane urdhëroi mbylljen e të gjithë muzeve në vend si pjesë e një pakete gjithëpërfshirëse të masave Covid-19.

Italia fqinje ka raportuar më shumë se 750,000 raste të Covid-19 dhe 39,000 vdekje, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet