Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Durrës/Përfundon shkolla e parë pas tërmetit/ Rama publikon videon

Kryeminstri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video në të cilën tregon që ka përfunduar shkolla e parë e rindwrtimit “Shaqe Mazreku” në Durrës.

Shkolla u shkaterrua pas tërmetit të 26 nëntorit vitin e shkuar.

Kryeminstri thotë se shkolla ka nisur të ndërtohet nga themelet më datë 1 korrik 2020 dhe tre ditë më parë, në datë 1 nëntor 2020 ka përfunduar.

VIDEO

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet