Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Sulmi terrorist në Vjenë, ISIS merr përsipër ngjarjen

ISIS ka marrë përgjegjësinë për sulmin terrorist të ndodhur një natë më parë në Vjenë ku si pasojë kanë humbur jetën 4 persona dhe janë plagosur 22 të tjerë.

Në një deklaratë nga Agjencia e Lajmeve Amaq e grupit e postuar në Telegram, Shteti Islamik, ka publikuar një foto të një burri me mjekër, të quajtur “Abu Dagnah Al-Albany”.

Gjatë deklaratës është thënë se personi në foto sulmoi turmat e njerëzve në qendër të Vjenës të hënën me një armë dhe një automatik, para se të vritej nga policia austriake.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet